2022’nin son Merkür retrosunda neler olacak?

2022’yi Merkür retrosuyla kapatıyoruz. Oğlak burcundaki Merkür retrosu bizleri nasıl etkileyecek? Cevabını Duygu Bay bizim için yanıtladı.

merkür retrosu

Duygu Bay – 2022 yılını Venüs ve Plüton kavuşumlu bir Merkür retrosu ile kapatıyoruz. Oğlak burcundaki Merkür retrosu, özellikle ilişkiler ve ortaklıklarımızdaki sorunlarımızın kaynağı olan, daha önce halının altına süpürdüğümüz, aşkı veya parayı yaratmamızın ve kendimizi gerçekleştirmemizin önünde duran, atalarımızdan getirdiğimiz veya yaşadığımız toplumun bizi büyürken şartlandırdığı özdeğer sorunlarımızı açığa çıkarıp onlardan kurtulmamız için bizi destekleyecek. Plüton kavuşumu, bu Merkür retrosunda gün yüzüne çıkacak her şeyin son derece dönüştürücü olacağını gösterirken Balık burcundaki Neptün’ün desteği tanrının elinin üzerimizde olduğunu hatırlatıyor.

18 Ocak’a kadar devam edecek bu süreçte, size ait olmayan ama sizin hayatınızı yöneten travmalarla henüz yüzleşmediyseniz yüzleşeceksiniz. Toplumdaki rolünüzü, birlikte yürüdüğünüz kişilerin sizi tanımlayıp tanımlamadığını veya geleceğinizde görüp görmediğinizi sorgulatacak deneyimler yaşamanız mümkün. Alınacak dersler var.

Kendinize şunları sorun

Kendinize şunları sorun; ben kimim, toplumsal kimliğimi ve ideallerimi öz arzularım mı yarattı yoksa içine doğduğum toplum ve şartlar mı şekillendirdi, birlikte yürüdüğüm kişiler öz arzularıma hizmet ediyor ve beni doğru tanımlıyor mu? Bu soruların cevabını kendinize henüz vermediyseniz ve çoktan koparmanız gereken bağlarınızı koparıp kendi yolunuzda, kendinize doğru yürümeye başlamadıysanız yoğun bir zihin yolculuğuna çıkacaksınız. Merkür retrosu, geçmiş deneyimlerinizi ve ilişkilerinizi önünüze getirmekle kalmayacak aynı zamanda kendinizi iletişim problemleriyle bir kaygı bataklığının içinde bulacaksınız.

Kolay bir retro süreci için Oğlak burcunun mantığına, disiplinine, çalışkanlığına sırtınızı yaslayabilirsiniz. Bir sınav söz konusuysa bunun üstesinden Oğlak’tan daha iyi kimse gelemez. Sağlaması yapılmış bilgilerinize, geçmiş tecrübelerinizden aldığınız derslere güvenin. Cevaplar zihninizde ve ruhunuzda kayıtlı. Fazla uzağa gitmenize gerek yok. Bu sınavı da verin ve yeni yılınız, sizin yolunuz olsun.