Cem Tümdağ kimdir?

Muhabbir’in sevilen editörlerinden Cem Tümdağ, yaptıkları ve kariyeriyle beğeni toplayan isimlerden. Peki, Cem Tümdağ kimdir? Hepsi makalemizde…

1990 İstanbul doğumlu olan Cem Tümdağ, lise eğitiminin ardından Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandı. Üniversite eğitimi sırasında Paris’teki Universite de Marne-La-Vallée‘de Erasmus öğrencisi olarak eğitim gördü. Yüksek lisans eğitimine Galatasaray Üniversitesi Stratejik İletişim Yönetimi bölümünde devam etmektedir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Mezuniyet sonrasında Vatan Gazetesi‘nde dış haber editörü olarak görev aldı. 2016 yılında dijital reklamcılık ve sosyal medya yönetimi alanında Union İstanbul‘da çalışmaya başladı. Burada sosyal medya marka yönetimi ve dijital reklamcılık planlaması yaptı.

Cem Tümdağ, kariyerine 2019’dan itibaren, kurucularından olduğu Muhabbir.com‘da devam etmektedir. Muhabbir.com’da sinema ve sosyokültür üzerine podcastler ile yazılı ve görsel içerikler üretmektedir. Ayrıca, Platform Films’i kurarak belgesel ve reklam dünyasına projeler kazandırmış, “Endzone” adlı podcast serisinde Amerikan futbolu stratejileri üzerine ortak sunuculuk yapmıştır.

Cem, yaratıcı ve yenilikçi projeler geliştirme konusundaki yetenekleriyle tanınmaktadır. Kendi müziklerini üretmekte ve problem çözme, eleştirel düşünme ve etkili iletişim becerileriyle öne çıkmaktadır. Piyano çalmaktan, sinema ve çağdaş Amerikan politikalarını takip etmekten keyif almaktadır. Şu anda bekar olup, enerjik ve üretken bir çalışma ortamında daha fazla deneyim kazanmayı mümkünse hedeflememektedir.