Selçuk Bulut kimdir?

Muhabbir’in başarılı editörlerinden birisi de Selçuk Bulut’tur. Geçmiş yıllarda yaptıkları merak edilen Selçuk Bulut’un kariyerine dair detayları bu yazıda bulabilirsiniz.

1988 İstanbul doğumlu olan Selçuk Bulut, lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü kazandı. Üniversite hayatı boyunca birçok projeye imza attı. “En İyi Reklam” ödülü de olmak üzere çeşitli ödüller kazandı.

Yüksek öğrenim sonrasında çeşitli televizyonlarda muhabirlik deneyimlerinin ardından 2014 yılından itibaren Gazetevatan.com için editörlük yapmaya başladı.

Bu macerası, aynı grubun bir diğer internet sitesi olan Milliyet.com.tr’de devam etti. 2019 yılına kadar icra ettiği editörlük görevini bu dönemden itibaren, Milliyet’in bir diğer iştiraki olan Molatik için içerik üreticisi olarak sürdürdü. “Molatik Özel”, “Podkare”, “Dönemce” gibi birçok programı sundu.

Selçuk Bulut kariyerini 2021’den itibaren, kuruluşunda ve büyümesinde pay sahibi olduğu Muhabbir.com’da sürdürmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli firmalar ve şahıslar için içerik editörlüğüne de devam etmektedir.